İYİ BİR TASARIM;
DÜRÜSTLÜK İLE BAŞLAR, ZOR SORULAR SORAR,
İŞBİRLİĞİNDEN VE İÇGÜDÜLERİNE GÜVENDEN GELİR.
-FREEMAN THOMAS
BEN PARS
Merhaba, ben Pars, multi-platform tasarımcı ve illüstratörüm. Pars Design'ın kurucusuyum. Start-up firmaların, lider markaların internet siteleri ve mobil uygulamaları için şık, kullanıcı dostu tasarımlar yapıyorum. Ayrıca MottoPoster.com'da hayatınıza renkler katacak harika ürünler tasarlıyorum!
Sanatı, tasarım yapmayı çok seviyorum ve kendimi çok şanslı hissediyorum. Çok uzun yıllardır tasarım yapıyorum. Aklımla, duygularımla, ellerimle dokunduğum şeyleri daha iyi, daha estetik, daha güzel hale getirmek, keyifli hissettiriyor. Maceram; çocukluğumda elime geçirdiğim kalemlerle, sonraki yıllarda Amiga 500'e yükleyip kullanmayı öğrendiğim Deluxe Paint'le yaptığım resimlerle başladı. İnternetin ilk dönemlerinde ilgilenmeye başladığım dijital tasarım ise benim için bir tutku oldu. Bu tutkumu eğitimini de alarak hayatımın önemli bir parçası haline getirmeyi de başardım. 2000 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım bölümünden mezun olduktan sonra 10 yıl çeşitli ajanslarda tasarımcı ve sanat yönetmeni olarak pek çok markaya tasarımlar yaptım. 350'ye yakın projeye imza attım, bir çok ödül kazandım. İşime böyle tutkulu baktığım için, bu zaman diliminde sanata ve tasarıma değer veren kişilerle çalışmayı çok sevdim.
Sanata, iş dünyasının gerçek koşullarında realize edilemeyecek bir tutku gibi bakıldığını da biliyorum. Ve hayal gücüm sınırsız olsada, bunu gelişi güzel, orantısız kullanmamaya özen gösteriyorum. Herhangi bir proje üzerinde çalışırken hayata geçip geçmeyeceğini, faydalı olup olmayacağını çok önemsiyorum. Bir proje; minimum bütçelerle ve sürelerde yapıldığında iyi olmaz mı? Herkes genelde böyle söyler ve ister. Gerçek dünya da budur aslında. Ama müşterilerin isteklerini dikkate alarak, onlar için en iyi projeyi, onlara özel yapabilmek zordur. Ben de tam olarak böyle bir iş yapıyorum. Onları dinliyorum, anlamaya çalışıyorum. Önerilerde bulunup fonksiyonel tasarımlar yapıyorum. Butik tasarım işi diyorum ben bu sürecin tümüne. Size özel dikilmiş gömlek gibi düşünebilirsiniz. Ölçüler size özel alınıyor, kumaş seçimi yapıyorsunuz, özel ihtiyaçlarınızı belirliyorsunuz ve gömleğinizi dikilyorum. Bu arada kötü bir kumaş seçerseniz sizi uyarıyorum ama çok ısrar ederseniz o kumaşla da dikiyorum gömleğinizi... Güzel günlerde kullanıyorsunuz. :)
Kedilerle geçirilen zaman asla boşa geçirilmiş değildir.
Einsten'ın bir kedisi var mıydı, bilmiyorum ama bu sözü çok doğru! Ben de kedileri çok seviyorum. Evimde beslediğim Bal ve Mumu dışında sokaklarda yaşayan her kediyi de sahiplenebileceğim imkanlarım olmasını çok isterdim. Arabamın bagajında taşıdğım kuru mamaları onlarla paylaşmaktan, güzel gıdılarını okşamaktan öte gidemiyorum. Kediler harika yaratıklar. Ve hayatımda çok önemli yerleri olduğu da kesin...
Multi-Platform Tasarımcı dedikleri...
Farklı tasarım disiplinlerini bir araya getirebilmek, farklı alanlarda kullanabilmek beni çok mutlu ediyor. Tipografiye olan aşkımı; internet sitesi tasarlarken kullanabildiğim gibi, ahşap üzerine yazdığım yazıda da kullanabiliyorum. Tasarım ofisim dışında keyifle zaman geçirdiğim bir de atölyem var. Özellikle doğanın en güzel parçası olan ağaçlarla çalışmamı sağlıyor. Özetle ahşap bir kedi evi, yağlı boya bir tablo veya bir internet sitesi fark etmeksizin tasarım benim hayatımın bir parçası.
ÖDÜLLER
Ödüller insanlara itibar kazandırır ama karakter kazandırmaz!
Kazandığım ödüller; önemli ajanslarla, lider markalara yaptığım tasarımların keyifli anıları.
Tofaş - TofaşGO Intranet (2017)
European Excellence Awards - The Most Successful Intranet of 2017
Dominos Intranet (2017)
Stevie Awards - Productivity Category - Silver Stevie
Vestel Pixellence Micro Site (2009)
WebAwards - Technology Standard of Excellence
Interactive Media Awards - Outstanding Achievement Award
Vestel Super Slim LCD (2009)
WebAwards - Technology Standard of Excellence
Interactive Media Awards - Science/Technology - Consumer Goods
Siemens Appliances Uk Stainart (2006)
Kristal Elma – 2007 - İnternet Reklamları (Mikro Siteler)
Interactive Media Awards - Best of the class Games – Playing – 2006
New York Festivals - Finalist – 2006
Taç Vakfı (2000)
Kurumsal Kimlik Tasarım Yarışması - Onur Ödülü
Ankara Uluslararası Film Festivali (1999)
Poster Tasarım Yarışması - İkincilik Ödülü
BİZİM ÇOCUKLAR
Birlikte keyifle çalışan bir ekibimiz,
farklı projeler ve teknolojiler için size her konuda destek olmaya hazırlar.
İŞ ORTAKLARIMIZ
MÜŞTERİLERİMİZ
HİZMETLERİMİZ
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yeni projeler ve yeni dostluklar en büyük hedefimiz. Bize projeniz ile ilgili bilgi verebilir misiniz?